Ogłoszenia duszpasterskie 

I Niedziela Wielkiego Postu

18.02.2018 r. 

Droga Krzyżowa w naszym Sanktuarium odprawiana jest w każdy piątek po Mszy św. o godz: 16.00; a Gorzkie Żale w każdą niedzielę po Mszy św. o godz: 10.00. Nowenna do św. Józefa odprawiana jest w każdą środę o godz: 10.00. Serdecznie

                 Dwóch misjonarzy o. Dariusz Marut i o. Michał Apiecionek pochodzący z Bydgoszczy a pracujący na misjach na Madagaskarze zwraca się z uprzejmą prośbą do naszego Sanktuarium i innych Parafii o uratowanie od śmierci głodowej 700 dzieci. Żeby nakarmić jedno dziecko, misjonarze potrzebują dziennie 2 złote 80 groszy co miesięcznie daje 84 złote a na cały rok 1022 zł. W związku z tym w przyszłą niedzielę przed naszym kościołem zbierane będą na ten cel ofiary do skarbonek jako jałmużna postna, czyli zadośćuczynienie za nie zachowywanie przez nas w ciągu roku wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych np. w piątek czy w inne dni wyznaczone przez Kościół. Mamy nadzieję, że nasza Parafia uratuje choć jedno dziecko od śmierci głodowej zapewniając mu posiłek raz dziennie. Prosimy w związku z tym o pozytywne podejście do tej sprawy, bo zapewne każdego z nas stać jest na 2 złote 80 groszy, a wiemy, że dobre czyny idą za nami przed Tron Boży i gładzą nasze grzechy „ Bo co uczyniliście jednemu z tych braci moich najmniejszych- mnieście uczynili”.

                 W odpowiedzi na apel Papieża Franciszka najbliższy piątek 23 lutego ma być w całym Kościele katolickim – dniem modlitwy i postu w intencji pokoju w Demokratycznej Republice Konga i w Południowym Sudanie. W związku z tym ks.bp. Mirosław Milewski zachęca wszystkich wiernym Diecezji Płockiej o włączenie się do tego dzieła, aby poprzez modlitwę i post wyprosić tak bardzo potrzebny pokój dla tej części świata.